Siatkarze Szkoły Podstawowej nr 12 złotymi medalistami

Mistrzostw Szczecina w Piłce Siatkowej

Chłopców w roku 2020 !!!

We wtorek 21 stycznia 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 odbył się finał Mistrzostw Szczecina w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Był to końcowy etap rozgrywek eliminacyjnych. Do rozgrywek awansowały trzy najlepsze drużyny: Katolickiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 39 oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

Nasza drużyna wygrywając wszystkie eliminacyjne spotkania rozpoczęła zawody meczem z reprezentacją KSP. Pierwszy set dzięki bardziej skutecznej grze w na zagrywce zakończył się naszym zdecydowanym zwycięstwem. W drugim secie również zwyciężyliśmy zdecydowanie.

W drugim meczu nasi chłopcy pokonali pewnie SP 39.Od samego początku zarysowała się duża przewaga naszego zespołu. Po serii zagrywek Iwo Bąkowskiego prowadziliśmy juz 8;0, set zakończył się wynikiem 25 : 5. Drugi set również przebiegał pod nasze dyktando.

Kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra, skuteczna zagrywka i dobre przyjęcie. Budując przewagę pewnie zwyciężyliśmy 2:0 zdobywając tym samym tytuł złotych medalistów Mistrzostw Szczecina.

Końcowa klasyfikacja turnieju finałowego :

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12                        Mistrz Szczecina 2020

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 39                        II miejsce

III miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa               III miejsce

W kolejnych miesiącach zespół Szkoły Podstawowej nr 12 będzie reprezentować Miasto Szczecin w rozgrywkach wojewódzkich.

Skład zespołu: Iwo Bąkowski, Mikołaj Jasiński, Kacper Piątek, Kamil Przybył, Wiktor Probola, Fabian Lemański, Bartosz Łozicki, Bartosz Wójt. Aleksander Lenczewski.

Opiekunem zespołu jest pan Jarosław Rosiński.

Gratulujemy sukcesów!

DSCF5273 3 DSCF5344 3 DSCF5380 2

Świąteczny program został zaprezentowany w piątek, 22.12.2019 r. Zebrani w hali wysłuchali kolęd, piosenek świątecznych w języku polskim, niemieckim i angielskim. Motywem przewodnim była prezentacja listów napisanych przez uczniów naszej szkoły do Mikołaja i zawarte w nich prośby, nadzieje.
Ogółowi zgromadzonych życzenia spokojnych świąt złożył pan dyrektor Ireneusz Ruszniak.

Boże Narodzenie jest czasem niezwykłym, a nieodłącznym elementem przedświątecznego oczekiwania są niewątpliwie jasełka. Inscenizację wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa zaprezentowały nam w tym roku dzieci z grupy 0b pod kierunkiem s. Eweliny oraz wychowawczyni Joanny Stasiak. Mali aktorzy dostarczyli nam ogromnych wzruszeń występując najpierw przed rówieśnikami i nauczycielami klas młodszych, a następnie przed rodzicami w czasie trwania kiermaszu Bożonarodzeniowego. Podczas jasełek uczniowie mięli nie tylko okazję do zapoznania się z wydarzeniami z Betlejem, ale także do wspólnego, radosnego kolędowania. Dziękujemy za wspólne spędzony czas - przy refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia - dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom.

Mistrzynie Szczecina w piłce nożnej klas VI w roku szkolnym 2019/2020, nie zwalniają tempa i przygotowując się do dalszych rozgrywek na wiosnę, na etapie rejonów i województwa ZWYCIĘŻYŁY w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa UKS Piętnastka.

Skład drużyny: Wiktoria Niciak, Helena Kozak, Amelia Samborska, Julia Mikołajczyk, Lena Miklaszewska, Maja Ciesielska, Aleksandra Jasińska, Ala Czarnecka, Kseniia Boiko, Kinga Kostrzewa, Emilia Wachnik.

Trener Jacek Wróblewski

IMG 20191206 WA0000IMG 20191206 WA0010 1