Dzień I

28.06. 2021 r.– poniedziałek

Dzieci uczestniczyły w warsztatach z „Robotyki” z wykorzystaniem klocków LEGO. Dzieci budowały konstrukcje według własnych pomysłów, podłączały je do komputera i sterowały nimi za pomocą odpowiedniej aplikacji. Następnie spacerowały po Ogrodzie Różanym „Różanka”, a po obiedzie w grupach stworzyły „Grę planszową XXL o bezpieczeństwie”.

Dzień II

29.06. 2021 r. – wtorek

W drugim dniu odbył się rajd Szlakiem Jeziora Szmaragdowego. Na Stanicy Harcerskiej przy ul. Wzgórze 1 odbyło się spotkanie ze Strażnikami Miejskimi, na którym zostały omówione zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji. Następnie rozpaliliśmy ognisko, przy którym dzieci piekły pianki. W drodze powrotnej wzięli udział w grze terenowej z ukrytymi zadaniami, budowały szałas z suchych gałęzi. Po południu uczestniczyły w warsztatach „Robótkowo”, na których wykonały pracę plastyczno-techniczną – statki z gliny.

Dzień III

30.06. 2021 r. – środa

W środę wybraliśmy się Szlakiem Podziemnego Szczecina. Przewodnik oprowadził nas podziemnymi trasami Szczecina. Obejrzeliśmy bunkry, które w czasie wojny służyły jako schrony dla niemieckich mieszkańców Szczecina. Po południu malowaliśmy i ozdabialiśmy wysuszone statki z gliny oraz dziewczynki zaplatały sobie wzajemnie warkoczyki z dodatkiem kolorowych syntetycznych włosów.

Dzień IV

01.07. 2021 r. – czwartek

Ze względu na złe warunki pogodowe program półkolonii uległ zmianie. W tym dniu dzieci malowały farbami statki z gliny wykonane wcześniej na warsztatach. Wyszliśmy na spacer do Parku Dobrosąsiedzkiego, aby zwiedzić Lapidarium. Na sali gimnastycznej odbyły się zawody grupowe w „Dwa Ognie”. Po obiedzie odbyła się on-line prelekcja na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji poprowadzona przez panią
z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dzieci uczyły się również na warsztatach modelować balony.

Dzień V

02.07. 2021 r. – piątek

W ostatni dzień półkolonii wybraliśmy się do kina Helios na film pod tytułem „Luca”. Po powrocie zaplataliśmy warkoczyki z włosów syntetycznych i bawiliśmy się na placu zabaw. Po obiedzie przyjechali do nas „Czaruś i Kropka”. Pod okiem animatorów odbyły się konkursy, zabawy. Prowadzący modelowali dla dzieci kolorowe balonowe figurki. Każdy dostał kolorową, smaczną watę cukrową. Na koniec dnia odbyło się podsumowanie półkolonii. Dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w Półkolonii „Poszukiwacze przygód”.

DesktopDesktop1Desktop2Desktop3Desktop4Desktop6Desktop7Desktop8Desktop5

Półkolonie letnie trwały tydzień (jeden turnus). Dla dzieci przygotowano różne atrakcje. Codziennie wyjeżdżały na różne wycieczki, np. na „Podziemne Trasy Szczecina ” – gdzie przewodnik opowiadał dzieciom historię naszego miasta z okresu
II wojny, natomiast  w Toys Garden - uczyły się grać w golfa, do Centrum Logistycznego "Amazon" - gdzie poznały tajniki pracy w firmie Amazon. Uczestniczyły też w warsztatach „Baw się i buduj” z wykorzystaniem setek rodzajów i kształtów klocków Lego. Zorganizowana była również wycieczka do statkiem po Odrze, gdzie dzieci poznawały historię portu. Oczywiście nie zabrakło również wyjścia do Kina Helios na film pt. „Detektyw Pikachu”. W trakcie półkolonii codziennie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych, a także plastycznych. W czasie popołudniowych zajęć panie wychowawczynie zaplatały dzieciom  kolorowe warkocze oraz tworzyły różne zwierzęta z balonów do modelowania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!