nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

Z okazji 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W związku z tym w Szkole Podstawowej zorganizowany został konkurs ekologiczny dla klas VII  i VIII.  Warunkiem uczestnictwa było np. napisanie wiersza, wykonanie plakatu, wymyślenie hasła ekologicznego – wszystkiego tego, co kojarzył się z ekologią. Forma pracy była dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców, przygotować należało ją tak, aby można było ją zaprezentować( pokazać). Pracę z imieniem, nazwiskiem i klasą należało przekazać do organizatora konkursu p. Doroty Nowak – do 22 kwietnia 2022 roku. Organizator zastrzegł sobie prawo publikowania tekstu na szkolnej stronie internetowej oraz zaprezentowania prac na gazetce szkolnej. Wszyscy chętni, którzy zaangażowali się w zrobienie prac konkursowych, otrzymali świetne oceny z języka polskiego oraz pozytywny wpis zachowania za aktywność na rzecz szkoły.
P1110048P1110049P1110050P1110051

Zgodnie z coroczną tradycją, na początku  grudnia został przeprowadzony szkolny konkurs literacki „List do Świętego Mikołaja”. W konkursie brali udział uczniowie klas czwartych i piątych. W ocenie prac brano pod uwagę zachowanie wymaganej formy dla tego rodzaju wypowiedzi, poprawność językową  oraz oryginalność treści.

Wyniki konkursu:

1. miejsce – Mateusz Halejcio kl. 5A, Natan Bąkowski kl. 5A,

2. miejsce – Maja Bułka  kl. 4B,

3. miejsce – Maja Buchta kl. 4B

Konkurs  zorganizowała Danuta Giewoń.

Mały Samorząd Uczniowski

W maju 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs ,,Życzliwy dla wszystkich”. Celem konkursu, który trwał niemal cały rok szkolny było propagowanie wśród uczniów życzliwości, szacunku i tolerancji wobec drugiej osoby. Każda klasa pod okiem swojej wychowawczyni wyłoniła najżyczliwszą dziewczynkę i najżyczliwszego chłopca. Wyróżnieni uczniowie otrzymali ordery ,,Życzliwa/y dla wszystkich”.

A oto nazwiska najżyczliwszych 2021:

1a: Anastazja Szawarejko i Michał Lach

1b: Wiktoria Peda i Cezary Nowak

2a: Zuzanna Ryszczuk i Marcel Kubak

2b: Sara Zamaro, Dominik Struzik i Aleks Głowacki

3a: Michalina Orłowska i Antoni Szyłko

3b: Gabriela Owczarek i Antoni Capar

Uczennice klasy 2b przybliżyły historię powstania tego święta i jego znaczenie, czytając w klasach pierwszych informacje na ten temat.

Pod kierunkiem siostry Eweliny Betkało dzieci wykonały niezapominajkowe karteczki z życzliwym słowem i wręczały je pracownikom szkoły.

Opiekun MSU

Katarzyna Fremel

Nadesłano kilkanaście prac z których komisja w składzie:
Renata Czachoń - przewodnicząca, Małgorzata Ćwikowska, Tomasz Kibic

wybrała cztery i przyznała:

I miejsce - Bartoszowi Żebrowskiemu z klasy 6 C,

II miejsce - Wiktorii Marczewskiej z klasy 6 C

III miejsce - Klaudii Czarkowskiej z klasy 7 B i Emilii Wachnik z klasy 6 C.

Gratulujemy.
Bartosz ebrowski klasa 6 CEmilia Wachnik klasa 6 CKlaudia Czarkowska klasa 7 BWiktoria Marczewska klasa 6 C