Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

PE logo

                    

 
A- A A+
 

Mały Samorząd Uczniowski

W maju 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs ,,Życzliwy dla wszystkich”. Celem konkursu, który trwał niemal cały rok szkolny było propagowanie wśród uczniów życzliwości, szacunku i tolerancji wobec drugiej osoby. Każda klasa pod okiem swojej wychowawczyni wyłoniła najżyczliwszą dziewczynkę i najżyczliwszego chłopca. Wyróżnieni uczniowie otrzymali ordery ,,Życzliwa/y dla wszystkich”.

A oto nazwiska najżyczliwszych 2021:

1a: Anastazja Szawarejko i Michał Lach

1b: Wiktoria Peda i Cezary Nowak

2a: Zuzanna Ryszczuk i Marcel Kubak

2b: Sara Zamaro, Dominik Struzik i Aleks Głowacki

3a: Michalina Orłowska i Antoni Szyłko

3b: Gabriela Owczarek i Antoni Capar

Uczennice klasy 2b przybliżyły historię powstania tego święta i jego znaczenie, czytając w klasach pierwszych informacje na ten temat.

Pod kierunkiem siostry Eweliny Betkało dzieci wykonały niezapominajkowe karteczki z życzliwym słowem i wręczały je pracownikom szkoły.

Opiekun MSU

Katarzyna Fremel

Nadesłano kilkanaście prac z których komisja w składzie:
Renata Czachoń - przewodnicząca, Małgorzata Ćwikowska, Tomasz Kibic

wybrała cztery i przyznała:

I miejsce - Bartoszowi Żebrowskiemu z klasy 6 C,

II miejsce - Wiktorii Marczewskiej z klasy 6 C

III miejsce - Klaudii Czarkowskiej z klasy 7 B i Emilii Wachnik z klasy 6 C.

Gratulujemy.
Bartosz ebrowski klasa 6 CEmilia Wachnik klasa 6 CKlaudia Czarkowska klasa 7 BWiktoria Marczewska klasa 6 C

23.04.2021 r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI i PRAW AUTORSKICH. Uczniów zapoznano z przepisami dotyczącymi poszanowania i przestrzegania praw autorskich. Obył się cykl dyskusji poświęconych roli czytelnictwa i wpływu książki na rozwój człowieka. Uczniowie zaprezentowali swoje ulubione książki w konkursie na najciekawszą recenzję.  Najciekawsze recenzje napisały:

- Natalia Jarząbek klasa 7B,
- Klaudia Czarkowska klasa 7B,
- Oliwia Jagła klasa 8B.
Konkursy przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.

W dniach 8-9.04.2021 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-5 i 6-8. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w określonym czasie testów ortograficznych jednokrotnego wyboru. Test rozwiązywany był w formule online na MS Teams. Tytuł mistrza ortografii, po bezbłędnym rozwiązaniu testu, zdobyli:

- Natan Bąkowski klasa 4A,
- Kinga Reiter klasa 4A,
- Emilia Wachnik klasa 6C,
- Natalia Jarząbek klasa 7B,
- Anastazja Kaczorkiewicz klasa 7B,
- Tomasz Wakuliński klasa 7B.
Konkursy przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.
01.10.2020r został ogłoszony Szkolny Konkurs "Jesienna kompozycja".  W tym roku dzieci wraz z rodzicami tworzyły piękne  kompozycje z darów jesiennych, robiły zdjęcia i wysyłały na podanego e-maila. Wpłynęło 12 prac. Wszystkie były bardzo ładne. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Oceniana była kreatywność, pomysłowość, estetyka, oryginalność łączenia różnych materiałów jesiennych oraz innowacyjność wykonania kompozycji. Ponieważ wiele prac zasługiwało na uznanie, jury postanowiło przyznać trzy miejsca i trzy wyróżnienia oraz nagrodzić wszystkich uczestników szkolnego konkursu "Jesienna kompozycja".Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią przedstawiając temat konkursu.Wśród bukietów, plansz, makiet innowacyjną formą było ujęcie tematu jako opowiadanie połączone z makietą. Oto fragment nagrodzonej pracy ucznia kl.1a Tymona Pasławskiego
,,W pewien piękny słoneczny, jesienny  poranek wybraliśmy się na grzyby. Zabraliśmy duży kosz, który po kilku godzinach już był prawie pełen, a przed nami nadal rosło mnóstwo prawdziwków, podgrzybków, czasem trafiał się koźlaczek. Nagle usłyszeliśmy szelest. Każdy zatrzymał się nasłuchując i już po chwili zobaczyliśmy malutkiego jeża, który dzielnie dreptał między liśćmi niosąc na kolcach małe, czerwone jabłuszko. Oprócz samego jeża podziwialiśmy również jego upór ponieważ najbliższy sad znajdował się mniej więcej 2 kilometry od brzegu lasu ;) " Gratulujemy. 
 
Oto zwycięzcy:  I miejsce-Alicja Domagała kl. Ib   II miejsce- Nikola Mula gr. Oa   III miejsce-Tymon Pasławski kl. Ia
Wyróżnienia:  Oliwia Grandke kl.Ia   Dominik Szadkowski kl.IIa    Lena Presz kl. IIIb
I Miejsce Alicja Domagaa2 miejsce Nikola Mula 3 miejsce Tymon Pasawski Wyrnienie Dominik Szadkowski kl 2aWyrnienie Oliwia Grandke kl1aWyrnienie Lena Presz kl 3b
 

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.