W konkursie czytelniczym, w którym należało wykonać rysunek swojej ulubionej książki uczestniczyli uczniowie klas piątych. Maj to miesiąc poświęcony książkom i bibliotekom. Chociaż nie możemy na taką skalę jak do tej pory korzystać z zasobów bibliotek, to przecież każdy z nas ma swoje ulubione książki o których zawsze pamięta i do których często wraca.
Dziękujemy za nadesłane prace. Oto wyniki:

I miejsce:
Emilka Wachnik V c (Ania z Zielonego Wzgórza) i Bartosz Żebrowski V c (Opowieści z Narnii)

II miejsce:
Oliwia Denis V c ( Magiczne drzewo) i Julia Kamieniak V c (Alicja w Krainie Czarów)

III miejsce:
Alicja Andrzejewska V b (Opowieści z Narnii) i Oliwia Krakowiak (Ania z Zielonego Wzgórza)

IV miejsce:
Ania Buczel V b (Opowieści z Narnii), Daniel Betka V c (O psie, który jeździł koleją),
Damian Denis V b (Małe licho, tajemnica Niebożątka), Hania Krupa (Ania z Zielonego Wzgórza)

V miejsce:
Julian Majewski V c (Akademia pana Kleksa), Piotr Kuc (Dziennik Cwaniaczka, droga przez mękę)

Gratulujemy uczestnikom,
jury w składzie: Małgorzata Ćwikowska, Dorota Nowak, Agnieszka Bujalska
P.S. Nagrody do odebrania będą podczas oddawaniu podręczników. Chyba, że wcześniej wrócimy do szkoły.

Konkurs plastyczny "Pieśni patriotyczne malowane farbą”.

Muzyka i malarstwo to dwie korespondujące ze sobą dziedziny sztuki. Zarówno muzyk, jak i malarz, przy pomocy właściwych dla swojej dziedziny środków wyrazu i narzędzi, wyraża emocje czy odzwierciedla swoje wewnętrzne przeżycia. Artyści malarze niejednokrotnie czerpali inspiracje z muzyki, próbując w obrazie oddać jej cechy, właściwości, uczucia i emocje, które wywołuje.
Takimi małymi artystami są uczniowie naszej szkoły.
Stworzyli oni ilustracje do utworów w konkursie plastycznym “Pieśni patriotyczne malowane farbą”. Nadesłano 19 prac z tego komisja konkursowa w składzie: Renata Czachoń - przewodnicząca, Małgorzata Ćwikowska i Małgorzata Dudek wybrała 4 prace.
Oto nagrodzone prace:

I miejsce - Bartosz Żebrowski klasa 5 C

II miejsce – Emilia Wachnik klasa 5 C

III miejsce – Natalia Jarząbek klasa 6 B i Oliwia Denis klasa 5 C

Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Renata Czachoń

Dnia 4 lutego 2020 r. zorganizowano w naszej szkole SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI  „SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW”, w którym wzięli udział uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Kilka dni wcześniej każda klasa wzięła najpierw udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym w obrębie swojej klasy. Uroczystości odbywały się w pełnej gali. Recytacje oceniało jury, do którego zostali zaproszeni nauczyciele. Po podliczeniu głosów ustalono poszczególne miejsca na poziomach klas. Zwycięzców uroczyście nagrodzono dyplomami. Organizatorem konkursu była pani Lilla Matusiak i Alina Sitarek.

Zapraszamy do udziału w III Świetlicowym Turnieju warcabowym dzieci z klas I - IV zapisane do  Świetlicy Szkolnej. Do piątku 6 marca 2020r. można zapisać się na turniej warcabowy u wychowawców świetlicy. Pierwsze rozgrywki zostaną rozegrane 9 marca 2020r.. Turniej potrwa do 20 marca 2020r.
TURNIEJ WARCABOWY