01.10.2020r został ogłoszony Szkolny Konkurs "Jesienna kompozycja".  W tym roku dzieci wraz z rodzicami tworzyły piękne  kompozycje z darów jesiennych, robiły zdjęcia i wysyłały na podanego e-maila. Wpłynęło 12 prac. Wszystkie były bardzo ładne. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Oceniana była kreatywność, pomysłowość, estetyka, oryginalność łączenia różnych materiałów jesiennych oraz innowacyjność wykonania kompozycji. Ponieważ wiele prac zasługiwało na uznanie, jury postanowiło przyznać trzy miejsca i trzy wyróżnienia oraz nagrodzić wszystkich uczestników szkolnego konkursu "Jesienna kompozycja".Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią przedstawiając temat konkursu.Wśród bukietów, plansz, makiet innowacyjną formą było ujęcie tematu jako opowiadanie połączone z makietą. Oto fragment nagrodzonej pracy ucznia kl.1a Tymona Pasławskiego
,,W pewien piękny słoneczny, jesienny  poranek wybraliśmy się na grzyby. Zabraliśmy duży kosz, który po kilku godzinach już był prawie pełen, a przed nami nadal rosło mnóstwo prawdziwków, podgrzybków, czasem trafiał się koźlaczek. Nagle usłyszeliśmy szelest. Każdy zatrzymał się nasłuchując i już po chwili zobaczyliśmy malutkiego jeża, który dzielnie dreptał między liśćmi niosąc na kolcach małe, czerwone jabłuszko. Oprócz samego jeża podziwialiśmy również jego upór ponieważ najbliższy sad znajdował się mniej więcej 2 kilometry od brzegu lasu ;) " Gratulujemy.

Oto zwycięzcy:  I miejsce-Alicja Domagała kl. Ib   II miejsce- Nikola Mula gr. Oa   III miejsce-Tymon Pasławski kl. Ia
Wyróżnienia:  Oliwia Grandke kl.Ia   Dominik Szadkowski kl.IIa    Lena Presz kl. IIIb
I Miejsce Alicja Domagaa2 miejsce Nikola Mula 3 miejsce Tymon Pasawski Wyrnienie Dominik Szadkowski kl 2aWyrnienie Oliwia Grandke kl1aWyrnienie Lena Presz kl 3b

W konkursie czytelniczym, w którym należało wykonać rysunek swojej ulubionej książki uczestniczyli uczniowie klas piątych. Maj to miesiąc poświęcony książkom i bibliotekom. Chociaż nie możemy na taką skalę jak do tej pory korzystać z zasobów bibliotek, to przecież każdy z nas ma swoje ulubione książki o których zawsze pamięta i do których często wraca.
Dziękujemy za nadesłane prace. Oto wyniki:

I miejsce:
Emilka Wachnik V c (Ania z Zielonego Wzgórza) i Bartosz Żebrowski V c (Opowieści z Narnii)

II miejsce:
Oliwia Denis V c ( Magiczne drzewo) i Julia Kamieniak V c (Alicja w Krainie Czarów)

III miejsce:
Alicja Andrzejewska V b (Opowieści z Narnii) i Oliwia Krakowiak (Ania z Zielonego Wzgórza)

IV miejsce:
Ania Buczel V b (Opowieści z Narnii), Daniel Betka V c (O psie, który jeździł koleją),
Damian Denis V b (Małe licho, tajemnica Niebożątka), Hania Krupa (Ania z Zielonego Wzgórza)

V miejsce:
Julian Majewski V c (Akademia pana Kleksa), Piotr Kuc (Dziennik Cwaniaczka, droga przez mękę)

Gratulujemy uczestnikom,
jury w składzie: Małgorzata Ćwikowska, Dorota Nowak, Agnieszka Bujalska
P.S. Nagrody do odebrania będą podczas oddawaniu podręczników. Chyba, że wcześniej wrócimy do szkoły.

Konkurs plastyczny "Pieśni patriotyczne malowane farbą”.

Muzyka i malarstwo to dwie korespondujące ze sobą dziedziny sztuki. Zarówno muzyk, jak i malarz, przy pomocy właściwych dla swojej dziedziny środków wyrazu i narzędzi, wyraża emocje czy odzwierciedla swoje wewnętrzne przeżycia. Artyści malarze niejednokrotnie czerpali inspiracje z muzyki, próbując w obrazie oddać jej cechy, właściwości, uczucia i emocje, które wywołuje.
Takimi małymi artystami są uczniowie naszej szkoły.
Stworzyli oni ilustracje do utworów w konkursie plastycznym “Pieśni patriotyczne malowane farbą”. Nadesłano 19 prac z tego komisja konkursowa w składzie: Renata Czachoń - przewodnicząca, Małgorzata Ćwikowska i Małgorzata Dudek wybrała 4 prace.
Oto nagrodzone prace:

I miejsce - Bartosz Żebrowski klasa 5 C

II miejsce – Emilia Wachnik klasa 5 C

III miejsce – Natalia Jarząbek klasa 6 B i Oliwia Denis klasa 5 C

Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Renata Czachoń

Dnia 4 lutego 2020 r. zorganizowano w naszej szkole SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI  „SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW”, w którym wzięli udział uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Kilka dni wcześniej każda klasa wzięła najpierw udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym w obrębie swojej klasy. Uroczystości odbywały się w pełnej gali. Recytacje oceniało jury, do którego zostali zaproszeni nauczyciele. Po podliczeniu głosów ustalono poszczególne miejsca na poziomach klas. Zwycięzców uroczyście nagrodzono dyplomami. Organizatorem konkursu była pani Lilla Matusiak i Alina Sitarek.