Mały Samorząd Uczniowski

W maju 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs ,,Życzliwy dla wszystkich”. Celem konkursu, który trwał niemal cały rok szkolny było propagowanie wśród uczniów życzliwości, szacunku i tolerancji wobec drugiej osoby. Każda klasa pod okiem swojej wychowawczyni wyłoniła najżyczliwszą dziewczynkę i najżyczliwszego chłopca. Wyróżnieni uczniowie otrzymali ordery ,,Życzliwa/y dla wszystkich”.

A oto nazwiska najżyczliwszych 2021:

1a: Anastazja Szawarejko i Michał Lach

1b: Wiktoria Peda i Cezary Nowak

2a: Zuzanna Ryszczuk i Marcel Kubak

2b: Sara Zamaro, Dominik Struzik i Aleks Głowacki

3a: Michalina Orłowska i Antoni Szyłko

3b: Gabriela Owczarek i Antoni Capar

Uczennice klasy 2b przybliżyły historię powstania tego święta i jego znaczenie, czytając w klasach pierwszych informacje na ten temat.

Pod kierunkiem siostry Eweliny Betkało dzieci wykonały niezapominajkowe karteczki z życzliwym słowem i wręczały je pracownikom szkoły.

Opiekun MSU

Katarzyna Fremel

Nadesłano kilkanaście prac z których komisja w składzie:
Renata Czachoń - przewodnicząca, Małgorzata Ćwikowska, Tomasz Kibic

wybrała cztery i przyznała:

I miejsce - Bartoszowi Żebrowskiemu z klasy 6 C,

II miejsce - Wiktorii Marczewskiej z klasy 6 C

III miejsce - Klaudii Czarkowskiej z klasy 7 B i Emilii Wachnik z klasy 6 C.

Gratulujemy.
Bartosz ebrowski klasa 6 CEmilia Wachnik klasa 6 CKlaudia Czarkowska klasa 7 BWiktoria Marczewska klasa 6 C

23.04.2021 r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI i PRAW AUTORSKICH. Uczniów zapoznano z przepisami dotyczącymi poszanowania i przestrzegania praw autorskich. Obył się cykl dyskusji poświęconych roli czytelnictwa i wpływu książki na rozwój człowieka. Uczniowie zaprezentowali swoje ulubione książki w konkursie na najciekawszą recenzję.  Najciekawsze recenzje napisały:

- Natalia Jarząbek klasa 7B,
- Klaudia Czarkowska klasa 7B,
- Oliwia Jagła klasa 8B.
Konkursy przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.

W dniach 8-9.04.2021 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-5 i 6-8. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w określonym czasie testów ortograficznych jednokrotnego wyboru. Test rozwiązywany był w formule online na MS Teams. Tytuł mistrza ortografii, po bezbłędnym rozwiązaniu testu, zdobyli:

- Natan Bąkowski klasa 4A,
- Kinga Reiter klasa 4A,
- Emilia Wachnik klasa 6C,
- Natalia Jarząbek klasa 7B,
- Anastazja Kaczorkiewicz klasa 7B,
- Tomasz Wakuliński klasa 7B.
Konkursy przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.