SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY

„Ozdoba świąteczna w darze serca”

dla dzieci z grup 0

oraz uczniów klas I-III

Cele konkursu:

• pobudzanie aktywności twórczej oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni;
  • kontynuowanie tradycji wykonywania ozdób związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
  • rozbudzenie w uczestnikach konkursu inicjatyw twórczych;
  • promowanie rodzinnych form spędzania czasu wolnego;
  • dzielenie się owocami swojej pracy z potrzebującymi;

Temat i forma pracy:

Należy wykonać ozdobę przestrzenną dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia: np.: bombkę, stroik, anioła, choinkę, pudło na prezent, itp. Pracę wykonuje dziecko przy wsparciu rodziców. Praca powinna zawierać metryczkę dotyczącą autora (imię, nazwisko, klasa, imię rodzica-współautora).

Termin i miejsce składania prac:

Prace należy składać w sali nr 17 do 17.12.2019r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Klasy 0-I
  2. Klasy II-III

Ocena prac i zasady przyznawania nagród.

Prace oceniane będą pod kątem oryginalności oraz zastosowania elementów naturalnych, a także stopnia samodzielności. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa 18.12.2019r. Do wygrania bilety do kina oraz wiele innych niespodzianek;-).

Uczestnicy konkursy niniejszym wyrażają zgodę na wykorzystanie zgłoszonych przez siebie projektów w celach charytatywnych. Organizator przeznaczy prace na sprzedaż podczas szkolnego kiermaszu świątecznego, a pieniądze przekaże Fundacji Dom Hospicyjny w Szczecinie.

Zapraszam serdecznie!

Joanna Stasiak

20.11.2019 r. odbył się szkolny konkurs dla klas piątych.  "Czy znasz hymn państwowy?".  Klasy reprezentowane były przez trzyosobowe zespoły. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością hymnu polskiego oraz historią jego powstania.  Zawodnicy udzielali odpowiedzi na pytania odczytywane przez prowadząca konkurs. Pozostali uczniowie zasiadający na widowni mogli również wykazać się swoją wiedzą, udzielając odpowiedzi na te same pytania po wypowiedziach zawodników.

I miejsce  - klasa 5b,
II miejsce  - klasa 5c,
III miejsce - klasa 5a.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję dobrego przygotowania.
IMG 20191120 115834IMG 20191120 115850IMG 20191120 115853IMG 20191120 120053IMG 20191120 120059IMG 20191120 120103IMG 20191120 120106

W czwartek 31.10.2019 r został podsumowany i rozstrzygnięty Szkolny Konkurs "Jesienna kompozycja dla Polski" Wzięły w nim udział dzieci z grup przedszkolnych oraz z klas I-III.  Dyplomy i nagrody zostały rozdane przez Panią wicedyrektor Jadwigę Romankiewicz. Każdy uczestnik został doceniony i nagrodzony. Wszystkim gratulujemy.

CEL:
1.Rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz umacnianie tożsamości narodowej.
2.Utrwalanie postawy szacunku dla symboli państwa polskiego.
3.Przypomnienie historii powstania Mazurka Dąbrowskiego oraz postaci z nim związanych.
DATA KONKURSU:  20.11.2019r.
MIEJSCE PRZEPROWADZENIA KONKURSU:  SP 12, sala gimnastyczna