Poniedziałek 15 stycznia 2024 r.

W pierwszy dzień półkolonii wybraliśmy się do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego na szkolenie z pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego. Dzieci ćwiczyły jak udziela się pierwszej pomocy potrzebującym osobom. Dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego. Mogły też zobaczyć wyposażenie i wejść do karetki pogotowia. Po obiedzie z okazji zbliżającego się Dnia Dziadka wykonywały z papieru „skrzynkę narzędziową” z życzeniami dla dziadka.

Wtorek 16 stycznia 2024 r.

W drugi dzień dzieci uczestniczyły w warsztatach w piekarni „U piekarzy”. Dzieci  samodzielnie przygotowywały własną pizzę, oraz dekorowały babeczki. Po południu pierwsza grupa pod okiem kierownika półkolonii, na terenie naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach tematycznych z robotyki z wykorzystaniem robotów DASH i kolejki INTELINO. Dla chętnych dzieci były też proponowane obserwacje świata przez okulary trójwymiarowe. Druga grupa w tym czasie wykonywała laurkę dla babci z okazji zbliżającego się Dnia Babci.

Środa 17 stycznia 2024 r.

Trzeciego dnia wybraliśmy się do Muzeum Techniki. Najpierw dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej poświęconej „Ginącym zawodom”, podczas której chętnie brały udział w tematycznych zabawach. Później oglądały wystawy eksponatów z dawnych lat, np. samochody, rowery, maszyny do pisania i szycia. Dzieci były pod wrażeniem starych pojazdów, zwłaszcza, że do niektórych mogły wsiadać, a nawet wziąć udział w stymulacji kierowania tramwajem. W tym dniu byliśmy również w Jednostce Wojskowej w Podjuchach w 5 Półku Inżynieryjnym, gdzie w Izbie Pamięci panowie żołnierze opowiedzieli nam historię powstania i funkcjonowania Jednostki aż do dziś.

Czwartek 18 stycznia 2024 r.

Tego dnia od rana wybraliśmy się w edukacyjną podróż i zabawę do najnowocześniejszego tego typu w Polsce - Morskiego Centrum Nauki. Dzieci na wystawie stałej zobaczyły multimedialne i oryginalne eksponaty związane z wodą i morzem. Wielką atrakcją dla dzieci było planetarium umieszczone w ogromnej żelbetowej kuli, która dzięki specjalnej konstrukcji sprawia wrażenie lewitującej w powietrzu. Tam właśnie obejrzały seans pt. "Tajemnice grawitacji". Po obiedzie tym razem druga grupa pod okiem kierownika półkolonii na terenie naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach tematycznych z robotyki z wykorzystaniem robotów DASH i kolejki INTELINO, a dla chętnych dzieci były proponowane obserwacje świata przez okulary trójwymiarowe. Natomiast  pierwsza grupa w tym czasie wykonywała laurkę dla babci z okazji zbliżającego się Dnia Babci.

Piątek 19 stycznia 2024 r.

Tradycyjnie na koniec półkolonii nie zabrakło również wyjścia do Kina Helios na interesujący film dla dzieci pt. „Akademia Pana Kleksa” w uwspółcześnionej, nowej wersji bajki Jana Brzechwy. Po obiedzie dzieci robiły słodkie szaszłyki z pianek i żelków. Nie mogły doczekać się też zabawy dyskotekowej. Na koniec półkolonii każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
2024202412024220243202442024520240115 pkolonie1020240117 pkolonie1020240119 pkolonie15

PÓŁKOLONIE  ZIMOWE 2023
Tegoroczne półkolonie zimowe odbywały się pod hasłem „Przygody przyszłych inżynierów”, trwały tydzień (jeden turnus). Dla dzieci przygotowano różne atrakcje. Codziennie wyjeżdżały na różne wycieczki, uczestniczyły w warsztatach, prelekcjach, zabawach sportowych.

Poniedziałek 13 lutego 2023 r.
W pierwszy dzień wybraliśmy się do Szczecińskiego Centrum Wspinaczkowego GEkO, gdzie dzieci uczyły się wspinać po ściance, chodziły po linie. Po południu uczestniczyliśmy w prelekcji „Bezpieczne ferie” przedstawionej przez pracownika SANEPID-u, a na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki sportowe w dwa ognie.

Wtorek 14 lutego 2023 r.
Uczestniczyliśmy w warsztatach Trafostacja, na których dzieci samodzielnie wykonały i ozdobiły maski karnawałowe. Po południu zawitali do nas panowie policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa na drogach, w domu i w innych miejscach użyteczności publicznej oraz na dworze zaprezentowali samochód policyjny, do którego dzieci mogły wsiadać. W tym dniu gościliśmy również w Jednostce Wojskowej w Podjuchach w 5 Półku Inżynieryjnym, gdzie w Izbie Pamięci panowie żołnierze opowiedzieli nam historię powstania i funkcjonowania Jednostki aż do dziś.

Środa 15 lutego 2023 r. Najpierw wybraliśmy się do Muzeum Narodowego na ciekawe warsztaty pt.„ Tropiciel muzealny”. Dzieci po zapoznaniu z historią naszego regionu i jego książętami oraz eksponatami, musiały odnajdować w muzeum i podpisywać zdjęcia niektórych eksponatów. Następnie udaliśmy się do galerii handlowej „Kaskada na Interaktywną wystawę „Marzenie o lataniu”. Mieliśmy wyjątkową szansę, aby wejść do kokpitu i chwycić za stery helikoptera oraz zobaczyć wspaniałe eksponaty modeli samolotów, przekroju kabiny, turbinę. silnika. Po południu odbyły się zajęcia techniczne z dekupage, na których dzieci ozdabiały słoik na kredki - serwetkami z różnymi wzorami.

Czwartek 16 lutego 2023 r.
Od rana wybraliśmy się do Kręgielni
MK BOWLING, gdzie świetnie się bawiliśmy współzawodnicząc ze sobą. Po południu na terenie naszej szkoły dzieci uczestniczyły w warsztatachtematycznych z robotyki z wykorzystaniem robotów DASH i kolejki INTELINO.

Piątek 17 lutego 2023 r.
Tradycyjnie nie zabrakło również wyjścia do Kina Helios na interesujący film dla dzieci pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Niecodziennym wydarzeniem były zorganizowane zabawy z animatorami i czarodziejami - Czarusiem i Kropką, na których to dzieci świetnie się bawiły. Na koniec półkolonii każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
pkolonie11pkolonie12pkolonie13