Świetlica szkolna jest czynna od 6:30 do 17:00.

Świetlica szkolna pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną.
W naszej szkole zajmuje ona duże pomieszczenie obok stołówki, korzystamy również z sali „Radosna Szkoła”.
W świetlicy nauczyciele prowadzą zajęcia zgodnie z rocznym planem pracy.

Proponujemy i organizujemy dzieciom różne formy zajęć:
1. Zajęcia umysłowe (dz. biorą udział w zabawach dydaktycznych, w grach edukacyjnych, słuchają muzyki, utworów literatury dziecięcej, oglądają filmy: filmy licencjonowane zakupione przez szkołę zgodne z podstawą programową)
2. Zajęcia plastyczno-techniczne gdzie rozwijamy wyobraźnię i kreatywność dzieci.
3. Zajęcia ruchowe, które odbywają się w Sali gimnastycznej oraz na pięknym
Placu Zabaw i boisku „Orlika”.
4. Zajęcia czytelnicze wspierane przez Bibliotekę szkolną.
5. Zajęcia umuzykalniające.
6. Zajęcia komputerowe, gdzie można korzystać z zasobów Internetu.
Nauczyciele pomagają w odrabianiu prac domowych.
Przy każdej pogodzie starają się zapewnić dzieciom aktywny wypoczynek na powietrzu.
W Świetlicy mamy wewnętrzny Regulamin , który wpływa na pożądane postawy szacunku do kolegów oraz na dbałość o porządek i poszanowanie wyposażenia sali a także reguluje zasady rekrutacji.
Zwracamy uwagę na potrzebę segregacji odpadów i oszczędne gospodarowanie materiałami. Zbieramy własną makulaturę ,którą przekazujemy do firmy STENA.
Świetlica szkolna wzbogaca pracę Szkoły poszerzając opiekuńczo – wychowawczą i dydaktyczną ofertę działań.

Kadra Świetlicy:
mgr Agnieszka Bujalska
mgr Anetta Kaczmarska
mgr Monika Nigbor - Fabisiak
mgr Jolanta Małecka
mgr Ewa Żemełka

W maju nasza świetlica pracowała zdalnie. Dzieci wykonywały w domu prace plastyczne, krzyżówki, rebusy, czytały informacje i odpowiadały na pytania, a także nauka wierszyków, układów tanecznych, piosenek. Pojawiły się zadania rozwijające motorykę małą, analizator wzrokowy, słuchowy, pamięć oraz zadania związane z językiem niemieckim. Uczniowie rozwijali swoją kreatywność. Rysowali majowe maki, zwierzątka domowe i leśne, portrety i laurki dla mamy. Wykonywali flagi Polski. Poznali różne zawody oraz wykonywali maski.

Tematy na marzec:

• Turniej warcabowy - w trakcie,
  • Wykonanie prac o temacie ekologii do komunikacji miejskiej,
  • „Kwiatek dla małych i dużych” – metodą orgiami

2020.03 wietlica22020.03 wietlica32020.03 wietlica42020.03 wietlica62020.03 wietlicaEkologiaEkologia3iEkologia4Ekologia5Ekologia2i

Podczas zdalnej pracy w kwietniu dzieci wykonywały prace w domu z pomocą rodziców:
- rysunek dla lekarzy

- ozdoby wielkanocne,

- obserwowały wiosnę w okolicach swojego domu.

lekarzeWielkanocwiosnawiosna2wiosna3wiosna4wiosna5wiosna6wiosna7wiosna8wiosna9Witraewielk

Tematy na marzec:

• Turniej warcabowy,
  • Wykonanie prac o temacie ekologii do komunikacji miejskiej,
  • Opracowanie Kodeksu Dobrych Manier Ucznia ,
  • „Kwiatek dla małych i dużych” – metodą orgiami,
  • Zabawy chustą animacyjną,
  • „Pierwiosnek” – z wykorzystaniem waty i papieru.
  • „Herb Szczecina” - wydzieranka