Świetlica szkolna jest czynna od 6:30 do 17:00.

Świetlica szkolna pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną.
W naszej szkole zajmuje ona duże pomieszczenie obok stołówki, korzystamy również z sali „Radosna Szkoła”.
W świetlicy nauczyciele prowadzą zajęcia zgodnie z rocznym planem pracy.

Proponujemy i organizujemy dzieciom różne formy zajęć:
1. Zajęcia umysłowe (dz. biorą udział w zabawach dydaktycznych, w grach edukacyjnych, słuchają muzyki, utworów literatury dziecięcej, oglądają filmy: filmy licencjonowane zakupione przez szkołę zgodne z podstawą programową)
2. Zajęcia plastyczno-techniczne gdzie rozwijamy wyobraźnię i kreatywność dzieci.
3. Zajęcia ruchowe, które odbywają się w Sali gimnastycznej oraz na pięknym
Placu Zabaw i boisku „Orlika”.
4. Zajęcia czytelnicze wspierane przez Bibliotekę szkolną.
5. Zajęcia umuzykalniające.
6. Zajęcia komputerowe, gdzie można korzystać z zasobów Internetu.
Nauczyciele pomagają w odrabianiu prac domowych.
Przy każdej pogodzie starają się zapewnić dzieciom aktywny wypoczynek na powietrzu.
W Świetlicy mamy wewnętrzny Regulamin , który wpływa na pożądane postawy szacunku do kolegów oraz na dbałość o porządek i poszanowanie wyposażenia sali a także reguluje zasady rekrutacji.
Zwracamy uwagę na potrzebę segregacji odpadów i oszczędne gospodarowanie materiałami. Zbieramy własną makulaturę ,którą przekazujemy do firmy STENA.
Świetlica szkolna wzbogaca pracę Szkoły poszerzając opiekuńczo – wychowawczą i dydaktyczną ofertę działań.

Kadra Świetlicy:
mgr Agnieszka Bujalska
mgr Anetta Kaczmarska
mgr Monika Nigbor - Fabisiak
mgr Jolanta Małecka
mgr Ewa Żemełka
mgr Mariusz Szłapak

Na świetlicy w listopadzie uczyliśmy się zdalnie, ale także:

1. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Godło Polski".
2. Poznawaliśmy symbole narodowe - flaga, godło i hymn.
3. Wykonaliśmy stworki z kasztanów.
4. Poznaliśmy legendę o "Smoku Wawelskim".
5. Tworzyliśmy własne zeszyty i projektowaliśmy do nich okładki.
6. Poznaliśmy zwyczaje Andrzejkowe i wróżyliśmy naszą przyszłość.

figurki z kasztanwflagi kotyliony orze 2flagi kotyliony orze 3IMG 20201113 124601 smokIMG 20201130 132821lanie woskumiasto nocaprojekt okadki 1ozdoby 1flagi kotyliony orze 1

W październiku i listopadzie świetlica brała udział w konkursie "Szkolne przygody gangu Fajniaków". W ramach konkursu nauczyciele świetlicy wspólnie z dziećmi czytali opowiadania z książki "Gang Fajniaków" oraz wykonywali eksperymenty związane z żywiołami: ognia, ziemi, powietrza i wody. Jako podsumowanie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną o każdym żywiole.
012345678101618191791213151411

Tematy na październik:

1)  Laurka dla nauczyciela

2)  Portret nauczyciela

3)  Poznajemy świat różnymi zmysłami (wzrok, słuch, dotyk), Jak rozpoznać jesień?

4)  „Jeż" - kolaż z różnych materiałów

5)  Witraże

6)  Eksperymenty z żywiołami

2 bukiet dla pani 13 jesien3 jesien 13 jesien 23 jesien 33 jesien 45 witraeIMG 20201102 084057SP12 ziemia eksperyment3 lisc202010 ywio wody1202010 ywio wody22Portret nauczyciela2 portret nauczyciela

W tamtym roku nasza świetlica brała udział w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Wychowawcy świetlicy razem z dziećmi poznawali różne kraje, zwyczaje świąteczne, dbali o zwierzęta zimą.

Świetlica otrzymała tytuł "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy".
zaswiadczenie