Świetlica szkolna jest czynna od 6:30 do 17:00.

Świetlica szkolna pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną.
W naszej szkole zajmuje ona duże pomieszczenie obok stołówki, korzystamy również z sali „Radosna Szkoła”.
W świetlicy nauczyciele prowadzą zajęcia zgodnie z rocznym planem pracy.

Proponujemy i organizujemy dzieciom różne formy zajęć:
1. Zajęcia umysłowe (dz. biorą udział w zabawach dydaktycznych, w grach edukacyjnych, słuchają muzyki, utworów literatury dziecięcej, oglądają filmy: filmy licencjonowane zakupione przez szkołę zgodne z podstawą programową)
2. Zajęcia plastyczno-techniczne gdzie rozwijamy wyobraźnię i kreatywność dzieci.
3. Zajęcia ruchowe, które odbywają się w Sali gimnastycznej oraz na pięknym
Placu Zabaw i boisku „Orlika”.
4. Zajęcia czytelnicze wspierane przez Bibliotekę szkolną.
5. Zajęcia umuzykalniające.
6. Zajęcia komputerowe, gdzie można korzystać z zasobów Internetu.
Nauczyciele pomagają w odrabianiu prac domowych.
Przy każdej pogodzie starają się zapewnić dzieciom aktywny wypoczynek na powietrzu.
W Świetlicy mamy wewnętrzny Regulamin , który wpływa na pożądane postawy szacunku do kolegów oraz na dbałość o porządek i poszanowanie wyposażenia sali a także reguluje zasady rekrutacji.
Zwracamy uwagę na potrzebę segregacji odpadów i oszczędne gospodarowanie materiałami. Zbieramy własną makulaturę ,którą przekazujemy do firmy STENA.
Świetlica szkolna wzbogaca pracę Szkoły poszerzając opiekuńczo – wychowawczą i dydaktyczną ofertę działań.

Kadra Świetlicy:
mgr Agnieszka Bujalska
mgr Anetta Kaczmarska
mgr Monika Nigbor - Fabisiak
mgr Jolanta Małecka
mgr Ewa Żemełka
mgr Mariusz Szłapak

W tamtym roku nasza świetlica brała udział w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Wychowawcy świetlicy razem z dziećmi poznawali różne kraje, zwyczaje świąteczne, dbali o zwierzęta zimą.

Świetlica otrzymała tytuł "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy".
zaswiadczenie

Tematy na październik:

1)  Zabawy pod hasłem „Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia
2)  Portret nauczyciela
3)  Poznajemy świat różnymi zmysłami (wzrok, słuch, dotyk), Jak rozpoznać jesień?
4)  „Pani Jesień" - kolaż z różnych materiałów
5)  "Zaduszkowe płomyki" - witraż
6)  Zabawy integracyjne ze śpiewem
Tematy wrześniowe na świetlicy:
1)  Zabawy integracyjne z chusta Klanzy
2)  "Środki transportu" - praca plastyczna
3)  Kolorowanie znaków drogowych (kl. I). Wykonanie stojących znaków drogowych (kl. II i III)
4)  Lizak policyjny - praca przestrzenna,
5) ,,Makieta morza"- wykonanie statków z papieru kolorowego - technika orgiami.
6)  Wykonanie laurek dla chłopców
KlanzaKlanza1laurki dzien chlopaka 2laurkistatki origami1statki origami2wyscigwki1zebryznaki drogowe