Szkoła Podstawowa nr 12 i klasy gimnazjalne

Warunki zapewniane dzieciom przez szkołę

• Sale lekcyjne dla najmłodszych w większości przypadków będą usytuowane w oddzielnym skrzydle budynku bądź   korytarza.
  • Monitoring wizyjny zewnętrzny i wewnętrzny oraz będą zachowane pełne procedury bezpieczeństwa: domofon/dzwonek u drzwi wejściowych, zeszyt wejść, identyfikatory.
  • Obowiązująca podstawa programowa dla klas I - III jest przystosowana również do dzieci 6-letnich.
  • Zgodnie z podstawą programową nauczyciel prowadzący zajęcia dostosowuje czas trwania zajęć edukacyjnych, ich intensywność, długość przerw do potrzeb i możliwości uczniów.
  • Kadra pedagogiczna posiada pełne kwalifikacje i wysokie kompetencje zawodowe.
  • Atrakcyjne place zabaw dostosowane do potrzeb małych użytkowników oraz do wymogów obowiązujących norm  bezpieczeństwa.
  • Opiekę pielęgniarki.
  • Opiekę PPP (konsultacje logopedyczne i psychologiczne)
  • Obiady dla wszystkich uczniów i śniadania dla klas I, gdzie odpłatność za posiłki ogranicza się jedynie do ponoszenia kosztów zakupu produktów żywnościowych.
  • Liczebność oddziałów nie przekroczy 25 uczniów (tak jak w przedszkolu) oraz w miarę możliwości zachowany zostanie podział wiekowy i rejonowy w każdej klasie.