Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe Zrzut ekranu 2025 03 05 195834   bezpieczne Rekrutacja dzieci w akcji

PE logo

                    

 
A- A A+
 

W Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie dnia 23.04.20206r. odbyły się 47- Eliminacje Miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z 13 szkół podstawowych, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawdzających wiedzę i praktyczne umiejętności.

Eliminacje miejskie zostały przeprowadzone na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 im. kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego przy ul. Rydla 6 w Szczecinie. Turniej miał na celu popularyzację przepisów ruchu drogowego, kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W rywalizacji wzięło udział 13 szkół podstawowych. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10–12 lat oraz powyżej 12 lat, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

W trakcie eliminacji uczniowie rozwiązywali testy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także wykonywali zadania praktyczne. Jednym z elementów była symulacja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas której oceniano poprawność reakcji w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Dużym wyzwaniem dla uczestników był również przygotowany przez policjantów tor jazdy, stanowiący miniaturowe miasteczko ruchu drogowego. Uczniowie musieli pokonać trasę zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwracając uwagę na oznakowanie oraz zasady pierwszeństwa przejazdu.

W grupie wiekowej 10-12 lat drużyna z naszej szkoły SP nr12 składała się z cztero osobowej drużyny z kl.5A, którą stanowili dwie uczennice oraz dwóch uczniów. Uczniowie drużyny zdobyli Kartę Rowerową w szkole w poprzednim roku szkolnym. Do turnieju nasi uczniowie przystąpili po raz pierwszy. Drużynę przygotowała mgr Jolanta Małecka.

Nasza drużyna zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Hura!!

Zdjęcia z turnieju poniżej:

Opracowała mgr Jolanta Małecka.
r7r2r3r5r6r7r9r10r11r12

 

 

Dnia 14 maja Marynarskie Nutki (2a) wzięła udział w IV Edycji Konkursu Piosenki Żeglarskiej zorganizowanej przez SP12 w Szczecinie. Marynarskie Nutki wyśpiewały I miejsce.Po prezentacji dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.
423E959C 9209 4CB6 A2B6 49A529986BE3 IMG 7057

Dnia 20 maja klasę Marynarskich Nutek (2a), odwiedzili ratownicy WOPR-u. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych kąpielach na plaży morskiej oraz kąpieliskach miejskich. Instruowali jak należy wezwać pomoc telefonicznie oraz jak postąpić w razie zagubienia się na plaży. Dzieci poznały znaczenie kolorów flag oraz bojek. Uczyły się także udzielania pierwszej pomocy. Odbyły ćwiczenia na fantomach prezentujących różne grypy wiekowe. Na zakończenie odbyły się zawody sportowe utrwalające zdobyte umiejętności. Ratownicy obdarzyli dzieci upominkami.
Wopr

Dnia 6 maja 2026 r. klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej „Dziki Zachód w Zieleniewie. Wszyscy zostaliśmy przywitani  przez animatorów w namiocie indiańskim. Przy ognisku dzieci uczyły się tańca indiańskiego i piły ciepłą herbatkę. Potem  kilka godzin świetnie bawiły się korzystając z różnych atrakcji, np. jazdy autodromem (mechanicznymi samochodzikami), kolejką elektryczna, kolejką - beczkowozem, karuzelą kowbojską, jazdy na byku rodeo, skakały na trampolinach oraz zwiedzały miasteczko i mini – zoo. Ważną atrakcją był też zakup pamiątek w sklepie indiańskim. Niestety z powodu deszczowej pogody nie pojechaliśmy do Kołobrzegu.  Dzieci nie przespacerowały się po molo oraz brzegiem morza do Pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Jednak były bardzo zadowolone z wyjazdu. Dopisywał im świetny humor, chociaż pogoda nie sprzyjała. Wyjazd był dobrą okazją do integracji obydwu klas. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: Lidia Teleman i Lilla Matusiak.
20260506 11481420260506 10141820260506 10143620260506 10144320260506 10150520260506 10154320260506 10230520260506 10250420260506 11481420260506 11482320260506 11561720260506 115635

Dnia 23 marca klasa 2b na zaproszenie bibliotekarzy wybrała się na lekcję biblioteczną do Filii bibliotecznej nr 14 w Szczecinie – Podjuchach. Tematem zajęć była „Wiosna z Detektywem Pozytywką". Podczas spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu utworu, rozwiązywali zagadki, krzyżówkę oraz namalowali bohatera lektury. Celem zajęć było poznawanie lektury, pracy detektywa, rozwijane czytelnictwa wśród uczniów.
20260323 12064020260323 12065220260323 12071620260323 12072720260323 12432020260323 12432820260323 124337

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.