W Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie dnia 23.04.20206r. odbyły się 47- Eliminacje Miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z 13 szkół podstawowych, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawdzających wiedzę i praktyczne umiejętności.
Eliminacje miejskie zostały przeprowadzone na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 im. kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego przy ul. Rydla 6 w Szczecinie. Turniej miał na celu popularyzację przepisów ruchu drogowego, kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
W rywalizacji wzięło udział 13 szkół podstawowych. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10–12 lat oraz powyżej 12 lat, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.
W trakcie eliminacji uczniowie rozwiązywali testy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także wykonywali zadania praktyczne. Jednym z elementów była symulacja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas której oceniano poprawność reakcji w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Dużym wyzwaniem dla uczestników był również przygotowany przez policjantów tor jazdy, stanowiący miniaturowe miasteczko ruchu drogowego. Uczniowie musieli pokonać trasę zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwracając uwagę na oznakowanie oraz zasady pierwszeństwa przejazdu.
W grupie wiekowej 10-12 lat drużyna z naszej szkoły SP nr12 składała się z cztero osobowej drużyny z kl.5A, którą stanowili dwie uczennice oraz dwóch uczniów. Uczniowie drużyny zdobyli Kartę Rowerową w szkole w poprzednim roku szkolnym. Do turnieju nasi uczniowie przystąpili po raz pierwszy. Drużynę przygotowała mgr Jolanta Małecka.
Nasza drużyna zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Hura!!
Zdjęcia z turnieju poniżej:
Opracowała mgr Jolanta Małecka.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Dnia 20 maja klasę Marynarskich Nutek (2a), odwiedzili ratownicy WOPR-u. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych kąpielach na plaży morskiej oraz kąpieliskach miejskich. Instruowali jak należy wezwać pomoc telefonicznie oraz jak postąpić w razie zagubienia się na plaży. Dzieci poznały znaczenie kolorów flag oraz bojek. Uczyły się także udzielania pierwszej pomocy. Odbyły ćwiczenia na fantomach prezentujących różne grypy wiekowe. Na zakończenie odbyły się zawody sportowe utrwalające zdobyte umiejętności. Ratownicy obdarzyli dzieci upominkami.![]()
Dnia 6 maja 2026 r. klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej „Dziki Zachód w Zieleniewie. Wszyscy zostaliśmy przywitani przez animatorów w namiocie indiańskim. Przy ognisku dzieci uczyły się tańca indiańskiego i piły ciepłą herbatkę. Potem kilka godzin świetnie bawiły się korzystając z różnych atrakcji, np. jazdy autodromem (mechanicznymi samochodzikami), kolejką elektryczna, kolejką - beczkowozem, karuzelą kowbojską, jazdy na byku rodeo, skakały na trampolinach oraz zwiedzały miasteczko i mini – zoo. Ważną atrakcją był też zakup pamiątek w sklepie indiańskim. Niestety z powodu deszczowej pogody nie pojechaliśmy do Kołobrzegu. Dzieci nie przespacerowały się po molo oraz brzegiem morza do Pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Jednak były bardzo zadowolone z wyjazdu. Dopisywał im świetny humor, chociaż pogoda nie sprzyjała. Wyjazd był dobrą okazją do integracji obydwu klas. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: Lidia Teleman i Lilla Matusiak.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Dnia 23 marca klasa 2b na zaproszenie bibliotekarzy wybrała się na lekcję biblioteczną do Filii bibliotecznej nr 14 w Szczecinie – Podjuchach. Tematem zajęć była „Wiosna z Detektywem Pozytywką". Podczas spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu utworu, rozwiązywali zagadki, krzyżówkę oraz namalowali bohatera lektury. Celem zajęć było poznawanie lektury, pracy detektywa, rozwijane czytelnictwa wśród uczniów.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()