W roku szkolnym 2018/2019 odbyły się dwa projekty edukacyjne:

„Podjuchy – moja mała ojczyzna” - I semestr, „Mieszkańcy Podjuch” - II semestr.

Projekty edukacyjne miały na celu:

- budowanie wśród dzieci i młodzieży szacunku i odpowiedzialności za swoją dzielnice, miasto i kraj

- poznanie historii Podjuch i dziejów swojej rodziny

- popularyzacja wiedzy o własnym regionie m.in. poprzez zajęcia praktyczne w terenie, wykłady, lekcje, zajęcia plastyczne, teatralne lub dramy, happeningi, konkursy,;

- aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz dzielnicy

W projekcie wzięli udział przede wszystkim uczniowie klas III gimnazjum. Miłym zaskoczeniem był również udział dzieci z klas V i VIII.

Powstało kilka ciekawych filmów, które zostały wyświetlone w Bibliotece Publicznej w Podjuchach oraz plakaty promujące własne miejsce na Ziemi.

Łącznie w projekcie wzięło udział 30 dzieci.

Projekty realizowane były z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W realizację projektu zaangażowali się rodzice, którym za to serdecznie dziękuje.

Opiekun Renata Czachoń