Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

Projekty edukacyjne są skierowane do dzieci i młodzieży klas IV – VIII oraz ich rodziców i dziadków.

Projekty służą odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu małej, lokalnej historii oraz wspieraniu inicjatywy angażującej społeczność do działania poświęconemu pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.

Cele projektów:

  • budowanie szacunku, więzi i współodpowiedzialności za dziedzictwo kulturowe, wzmacnianie świadomości w zakresie jego wartości, potrzeby utrwalenia i podjęcia ochrony;
  • ukazanie wycinka historii rodziny jako cenne źródło wartości, wzorców i odniesień, które inspiruje do działań twórczych;
  • upamiętnienie dziejów i przywracanie pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i jej zasobów źródłowych:
  • wzmacnianie więzi rodzinnych

Projekty mają za zadanie ukazanie historii lokalnej w sposób ciekawy i nowatorski.

  1. „Niemi bohaterowie naszej rodziny”.

 Czas realizacji: wrzesień – grudzień 2019 r.

Forma realizacji:

Opisać, przedstawić przedmiot, drobiazg w formie zdjęć, krótkiego film typu vlog, prezentacji, wywiadu, opowiadania itp. .który jest dla rodziny cenny ze względu na historię dalszą i bliższą.

 

  1. „Moje ulubione miejsce w Szczecinie”.

 Czas realizacji: marzec – maj 2020 r.

Forma realizacji:

Opisać, przedstawić ulubione miejsce w Szczecinie (Podjuchach), w formie zdjęć, krótkiego film typu vlog, prezentacji, wywiadu, opowiadania itp.

Zachęcam rodziców i dziadków do wzięcia udziału w w/w projektach.

 

Opiekun Renata Czachoń

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.