Projekt edukacyjny

Rok szkolny 2020/2021

Smakowite i pełne wartości odżywczych PROJEKTY w zakresie edukacji o dziedzictwie kulturowym:

1. „Dziedzictwo od kuchni – przez żołądek do serca” – I semestr
  2. Tworzymy mini książkę kucharską „Rodzinne smaki z tradycją” – II semestr

Dziedzictwo to olbrzymia skarbnica tradycyjnych smaków, zapachów, składników i dań. To źródło inspiracji i twórczych eksperymentów. Zapraszam uczniów, rodziców i dziadków do wzięcia udziału w projekcie kulinarnym. Zaprezentujcie potrawę którą odziedziczyliście po poprzednich pokoleniach, podajcie przepis i wykonajcie ją razem z dzieckiem. Podzielcie się waszą ulubioną, zdrową tradycyjną potrawą.

Aby wszystko „szło jak po maśle” wykonajcie to wg załączonego schematu:

1. Nazwa potrawy
  2. Składniki potrawy
  3. Przepis – jak wykonać
  4. Zdjęcie gotowej potrawy
  5. Zdjęcia kolejnych czynności
  6. Można też dodać historię związaną z potrawą (jeżeli taka jest).

Czas trwania projektu – październik, listopad, grudzień 2020

Cele projektu:

• przywracanie pamięci o minionych osobach, wydarzeniach, tradycji
  • rozwój więzi międzypokoleniowych
  • wzbudzanie w młodym pokoleniu poczucia dumy z tego, co odziedziczyli po przodkach
  • uczenie odpowiedzialności za to, co mają przekazać przyszłym pokoleniom.

Opiekun projektu

Renata Czachoń