W poniedziałek  16 maja 2022 roku na boisku „ORLIK” Szkoły Podstawowej nr 12 odbył się finał Mistrzostw Szczecina w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nasza drużyna w pierwszym meczu zdecydowanie pokonała drużynę Szkoły Podstawowej nr 16 wynikiem 4:1. Głównym czynnikiem do zwycięstwa była dobra i skuteczna gra w ataku oraz w obronie.

W drugim meczu nasze dziewczęta zremisowały 2:2 z drużyną  Szkoły Podstawowej nr 35. Mecz od samego początku był wyrównany, a drużyna z SP 35 nie miała najmniejszego zamiaru poddać się bez walki. Obserwowaliśmy przepiękne i odważne akcje w ataku obydwu drużyn.

Na wyróżnienie zasługuje Helena Kozak, która niewątpliwie była królową obydwu meczy. Brawurowe akcje podbramkowe i świetna koordynacja gry z całym zespołem dają rezultat do końcowego sukcesu.

Końcowa klasyfikacja  finałów :

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 35

III miejsce -Szkoła Podstawowa  nr 16

Skład zespołu: Helena Kozak, Amelia Samborska, Julia Mikołajczyk, Hanna Szczygieł, Kseniia Boiko, Gabriela Owczarek, Amelia Wachnik, Amelia Hauzer i Maja Ciesielska

Opiekunem zespołu  Jacek Wróblewski

Gratulujemy sukcesów