Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

Dzień solidarności z Ukrainą zorganizowaliśmy w naszej szkole 29.04.2022. Tego dnia już od rana panowała ożywiona atmosfera. Ale przygotowania do imprezy, którą prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Emilka Wachnik z klasy 7C  rozpoczęły się dużo  wcześniej.
Na godzinach wychowawczych uczniowie uczestniczyli w dyskusjach i pogadankach podczas których  pytali: dlaczego ludzie toczą wojny, jak można  pomóc nowym koleżankom i kolegom z Ukrainy, czy szybko pojawi się szansa na pokój. Każda klasa przygotowała plakat, którego głównym przesłaniem była idea pokoju na świecie, współpracy między ludźmi i narodami. Wszystkie prace zostały wystawione w holu i uczniowie mogli podziwiać efekty swoich działań. W holu dominowały tego dnia barwy niebieskie, żółte, białe i czerwone w postaci papierowych łańcuchów i serc. Każdy uczeń mógł podpisać serce i przypiąć je w naszej galerii wsparcia dla Ukrainy. Chętni mogli stworzyć plakat o treści antywojennej. Ogromne zainteresowanie wzbudziła mapa wykonana przez uczniów z Ukrainy, na której umieścili swoje  imiona i miejsca z których pochodzą, a które musieli  opuścić w wyniku wojny. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku  kuchni ukraińskiej: ciasteczek i przekąsek, które znikały z talerzy bardzo szybko.  Podobała się nam również muzyka tradycyjna i współczesnych wykonawców wybrana dla polskich uczniów przez ukraińskich uczniów. Każdy mógł uczestniczyć  w quizie dotyczącym Ukrainy, dla zwycięzców przewidziane były małe niespodzianki.
Mamy nadzieję, że nowi uczniowie z Ukrainy będą się dobrze czuć w naszej szkole i zdobędą nowe znajomości, a może nawet zawiążą się wkrótce przyjaźnie.
P1110056P1110061P1110065P1110071P1110073P1110080P1110087P1110090

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.