Uczniowie z klasy 3b regularnie współpracują z Biblioteką Publiczną - filią nr 14 w Szczecinie - Podjuchach. W tym roku w ramach realizacji projektu Dni Skandynawskich również klasa 3b wzięła udział w zaproponowanym projekcie.  Na przełomie kwietnia i w maja uczniowie poznawali szwedzkiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Swena  Nordqvista - członeka Szwedzkiej Akademii Książek dla Dzieci, popularnego nie tylko w Skandynawii, lecz także w Europie zachodniej, gdzie jego zabawne opowieści o staruszku Pettsonie i kocie Findusie biją kolejne rekordy sprzedaży. Na zajęciach w szkole dzieci wysłuchały wypożyczonych z biblioteki nagrań z audiobooków:” Kiedy mały Findus się zgubił”, „Tort urodzinowy”, „Polowanie na lisa”, „Rwetes w ogrodzie” oraz tekstu książki przeczytanego przez nauczycielkę: ”Findus się wyprowadza”. Na podstawie zdobytej wiedzy trzecioklasiści wykonali ilustracje, które zostały wyeksponowane w bibliotece. Ekspozycję 19 prac można było oglądać w Bibliotece Publicznej w dniach od 18 do 23 maja 2021.