Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

Poniedziałek 15 stycznia 2024 r.

W pierwszy dzień półkolonii wybraliśmy się do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego na szkolenie z pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego. Dzieci ćwiczyły jak udziela się pierwszej pomocy potrzebującym osobom. Dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego. Mogły też zobaczyć wyposażenie i wejść do karetki pogotowia. Po obiedzie z okazji zbliżającego się Dnia Dziadka wykonywały z papieru „skrzynkę narzędziową” z życzeniami dla dziadka.

Wtorek 16 stycznia 2024 r.

W drugi dzień dzieci uczestniczyły w warsztatach w piekarni „U piekarzy”. Dzieci  samodzielnie przygotowywały własną pizzę, oraz dekorowały babeczki. Po południu pierwsza grupa pod okiem kierownika półkolonii, na terenie naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach tematycznych z robotyki z wykorzystaniem robotów DASH i kolejki INTELINO. Dla chętnych dzieci były też proponowane obserwacje świata przez okulary trójwymiarowe. Druga grupa w tym czasie wykonywała laurkę dla babci z okazji zbliżającego się Dnia Babci.

Środa 17 stycznia 2024 r.       

Trzeciego dnia wybraliśmy się do Muzeum Techniki. Najpierw dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej poświęconej „Ginącym zawodom”, podczas której chętnie brały udział w tematycznych zabawach. Później oglądały wystawy eksponatów z dawnych lat, np. samochody, rowery, maszyny do pisania i szycia. Dzieci były pod wrażeniem starych pojazdów, zwłaszcza, że do niektórych mogły wsiadać, a nawet wziąć udział w stymulacji kierowania tramwajem. W tym dniu byliśmy również w Jednostce Wojskowej w Podjuchach w 5 Półku Inżynieryjnym, gdzie w Izbie Pamięci panowie żołnierze opowiedzieli nam historię powstania i funkcjonowania Jednostki aż do dziś.

Czwartek 18 stycznia 2024 r.

Tego dnia od rana wybraliśmy się w edukacyjną podróż i zabawę do najnowocześniejszego tego typu w Polsce - Morskiego Centrum Nauki. Dzieci na wystawie stałej zobaczyły multimedialne i oryginalne eksponaty związane z wodą i morzem. Wielką atrakcją dla dzieci było planetarium umieszczone w ogromnej żelbetowej kuli, która dzięki specjalnej konstrukcji sprawia wrażenie lewitującej w powietrzu. Tam właśnie obejrzały seans pt. "Tajemnice grawitacji". Po obiedzie tym razem druga grupa pod okiem kierownika półkolonii na terenie naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach tematycznych z robotyki z wykorzystaniem robotów DASH i kolejki INTELINO, a dla chętnych dzieci były proponowane obserwacje świata przez okulary trójwymiarowe. Natomiast  pierwsza grupa w tym czasie wykonywała laurkę dla babci z okazji zbliżającego się Dnia Babci.

Piątek 19 stycznia 2024 r.

Tradycyjnie na koniec półkolonii nie zabrakło również wyjścia do Kina Helios na interesujący film dla dzieci pt. „Akademia Pana Kleksa” w uwspółcześnionej, nowej wersji bajki Jana Brzechwy. Po obiedzie dzieci robiły słodkie szaszłyki z pianek i żelków. Nie mogły doczekać się też zabawy dyskotekowej. Na koniec półkolonii każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
2024202412024220243202442024520240115 pkolonie1020240117 pkolonie1020240119 pkolonie15

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.