Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

PÓŁKOLONIE  ZIMOWE 2023
Tegoroczne półkolonie zimowe odbywały się pod hasłem „Przygody przyszłych inżynierów”, trwały tydzień (jeden turnus). Dla dzieci przygotowano różne atrakcje. Codziennie wyjeżdżały na różne wycieczki, uczestniczyły w warsztatach, prelekcjach, zabawach sportowych.


Poniedziałek 13 lutego 2023 r.
W pierwszy dzień wybraliśmy się do Szczecińskiego Centrum Wspinaczkowego GEkO, gdzie dzieci uczyły się wspinać po ściance, chodziły po linie. Po południu uczestniczyliśmy w prelekcji „Bezpieczne ferie” przedstawionej przez pracownika SANEPID-u, a na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki sportowe w dwa ognie.


Wtorek 14 lutego 2023 r.
Uczestniczyliśmy w warsztatach Trafostacja, na których dzieci samodzielnie wykonały i ozdobiły maski karnawałowe. Po południu zawitali do nas panowie policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa na drogach, w domu i w innych miejscach użyteczności publicznej oraz na dworze zaprezentowali samochód policyjny, do którego dzieci mogły wsiadać. W tym dniu gościliśmy również w Jednostce Wojskowej w Podjuchach w 5 Półku Inżynieryjnym, gdzie w Izbie Pamięci panowie żołnierze opowiedzieli nam historię powstania i funkcjonowania Jednostki aż do dziś.


Środa 15 lutego 2023 r. Najpierw wybraliśmy się do Muzeum Narodowego na ciekawe warsztaty pt.„ Tropiciel muzealny”. Dzieci po zapoznaniu z historią naszego regionu i jego książętami oraz eksponatami, musiały odnajdować w muzeum i podpisywać zdjęcia niektórych eksponatów. Następnie udaliśmy się do galerii handlowej „Kaskada na Interaktywną wystawę „Marzenie o lataniu”. Mieliśmy wyjątkową szansę, aby wejść do kokpitu i chwycić za stery helikoptera oraz zobaczyć wspaniałe eksponaty modeli samolotów, przekroju kabiny, turbinę. silnika. Po południu odbyły się zajęcia techniczne z dekupage, na których dzieci ozdabiały słoik na kredki - serwetkami z różnymi wzorami.

Czwartek 16 lutego 2023 r.
Od rana wybraliśmy się do Kręgielni
MK BOWLING, gdzie świetnie się bawiliśmy współzawodnicząc ze sobą. Po południu na terenie naszej szkoły dzieci uczestniczyły w warsztatachtematycznych z robotyki z wykorzystaniem robotów DASH i kolejki INTELINO.


Piątek 17 lutego 2023 r.
Tradycyjnie nie zabrakło również wyjścia do Kina Helios na interesujący film dla dzieci pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Niecodziennym wydarzeniem były zorganizowane zabawy z animatorami i czarodziejami - Czarusiem i Kropką, na których to dzieci świetnie się bawiły. Na koniec półkolonii każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
pkolonie11pkolonie12pkolonie13

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.