W ramach przedsięwzięcia Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 otrzymaliśmy środki na wsparcie i promocję czytelnictwa. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 1140 pozycji czytelniczych. Każdy czytelnik duży i mały znajdzie dla siebie coś interesującego.

Uczniowie klas I - VIII i przedszkolaki ucieszą się na spotkanie z ulubionymi bohaterami książek. Poza tym zakupione nowości wydawnicze wzbogacą i odświeżą ofertę szkolnej biblioteki. Środki w całości przeznaczyliśmy  na zakup nowości czytelniczych i lektur. Wśród zakupionych książek znalazły się m.in. „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego, „Klechdy sezamowe” Bolesława Leśmiana, „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Warto wspomnieć też o innych poczytnych utworach jak m.in. „Dziennik cwaniaczka”, „Tomek Łebski”, „Szukając Alaski”, „Domek na drzewie”.

Mamy nadzieję, że  uczniowie w naszej szkole często będą zaglądać do biblioteki czym zwiększą aktywność czytelniczą, rozwiną własne zainteresowania i wrażliwość a tym samym wzrośnie poziom dyskusji i umiejętność wymiany poglądów oraz przekonań.

Zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich  konkursach i akcjach czytelniczych.
P1100917P1100918P1100920P1100922P1100923P1100927