Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

Święto obchodzone 23 kwietnia wywodzi się z Katalonii (Hiszpania), na pamiątkę śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją tego dnia mężczyźni obdarowują panie czerwoną różą, a one dają im książkę.
Jak czytamy na stronach UNESCO w tym roku „moc książek powinna być wykorzystana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności.”

Źródło cytatuhttps://en.unesco.org/commemorations/worldbookday

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.