Uczniowie klas I i II zaangażowali się w akcję pomocy kasztanowcom. W miesiącu wrześniu chętni uczniowie klasy I i II inwentaryzowali kasztanowce znajdujące się w Podjuchach. W październiku na uroczystym apelu wręczone zostały Akty Adopcji wybranych kasztanowców. Młodzi przyrodnicy, którym nie jest obojętny los pięknych drzew wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Grabienia Liści Kasztanowca - jesień 2015. "Postanowiliśmy pomóc kasztanowcom, które od kilku lat są atakowane przez szrotówka kasztanowiaczka. Ta niewielka ćma żeruje na kasztanowcach, składając w ich liściach jaja. Larwy, które się z nich wyklują, drążą w liściach tunele i zjadają blaszkę liściową. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają. Osłabione drzewa próbują odzyskać równowagę i kwitną jesienią, co dodatkowo je osłabia przed zimą. Wystarczy ok. 10 lat takiego zaburzonego cyklu i drzewo obumiera całkowicie.”

To nie jest pierwsza tego typu akcja w naszej szkole.
Mamy nadzieję, że dzięki naszej pracy pomożemy przetrwać kasztanowcom, które są ozdobą naszej dzielnicy.

P1050208 P1050210 P1050213 P1050217