26 stycznia nauczyciele klas trzecich: pani Katarzyna Fremel i pani Jolanta Sylwanowicz oraz wychowawczyni grupy przedszkolnej pani Mariola Duszyńska prowadzili zajęcia adaptacyjne dla sześciolatków z przedszkoli: ,,Zaczarowany ołówek” , ,,Figielek” oraz szkolnej grupy OA. Zajęcia miały na celu oswojenie dzieci sześcioletnich ze szkołą i zachęcenie ich do uczęszczania do niej.

Na początku dzieci obejrzały przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasę 3A pod kierunkiem pani Jolanty Sylwanowicz, a następnie zajęcia zostały przeprowadzone na hali sportowej. Było mnóstwo zabawy, śpiewu i tańca. Dzieci zostały również oprowadzone po szkole i zapoznane z jej najważniejszymi pomieszczeniami, ich przeznaczeniem i wyposażeniem. Po zwiedzeniu szkoły dzieci zostały zaproszone do sal lekcyjnych na słodki poczęstunek. Na koniec odbyły się ciekawe zajęcia przygotowane przez nauczycieli. Miały one ułatwić dzieciom nawiązywanie bliższych kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi oraz zmniejszyć napięcie związane z nową sytuacją, jaką był pobyt w szkole. Mamy nadzieję, że nasze starania i działania przyniosą oczekiwany efekt i dzieci z radością przywitają we wrześniu nowy rok w naszej szkole, bo wszystkim przedszkolakom bardzo się ona podobała.

Katarzyna Fremel