Tradycyjnie, w połowie marca po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swe podwoje przed rodzicami oraz dziećmi, które od września 2023 roku prawdopodobnie rozpoczną edukację. W tym roku szkolnym Dzień otwarty szkoły zorganizowano we wtorek 14 marca.

Na wstępie, wszystkich zebranych powitał Pan Dyrektor. Podziękował za przybycie i zaprosił do zwiedzania szkoły. Następnie Pani wicedyrektor przedstawiła rodzicom aktualną ofertę edukacyjną. W swoim przemówieniu wymieniła liczne atuty naszej placówki, dzięki którym szkoła wzbudza zainteresowanie edukacją i cieszy się uznaniem w środowisku lokalnym. Pani wicedyrektor podkreśliła, że szkoła ma bardzo dobre warunki lokalowe oraz jest odpowiednio wyposażona. Są pracownie komputerowe z odpowiednimi stanowiskami i projektorem multimedialnym, biblioteki z czytelnią, laboratorium językowe, pracownie przedmiotowe. Wszystkie sale zarówno dla najmłodszych jak i starszych wyposażone są w nowoczesne urządzenia multimedialne: telewizory, tablice interaktywne, ekrany dotykowe, projektory multimedialne. Młodsze dzieci sale lekcyjne mają w osobnym skrzydle. Oddział przedszkolny ma salę usytuowaną przy osobnym wejściu i wyjściu, na domofon. Ma osobną szatnię. W salach jest miejsce do odpoczynku. Pani wicedyrektor podkreśliła, że od lat w szkole funkcjonuje gabinet pielęgniarki. Znajduje się stołówka i samodzielna kuchnia oferująca dzieciom pyszne, domowe obiady. Na terenie placówki są także automaty ze zdrowymi przekąskami. Uwzględniając potrzeby rodziców pracujących, w szkole działa świetlica szkolna, w której dzieci mogą przebywać w godzinach od 6.30 do 17.00, uczestnicząc jednocześnie w różnych zajęciach, np.: plastycznych, muzycznych, rekreacyjnych bądź czytelniczych. Wszyscy nauczyciele dostępni są dla rodzica lub dziecka raz w tygodniu wg wcześniej ustalonego harmonogramu. Uczniowie z klas 1-5 uczestniczą w programie profilaktycznym „Szklanka mleka” i „Owoce i warzywa w szkole”.

Pani wicedyrektor poinformowała zebranych o możliwości korzystania z fachowej pomocy przez pedagoga szkolnego, pedagoga specjalnego, psychologa i logopedy. W szkole organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, zajęcia: logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne.

Następnie głos zabrała Pani pedagog specjalna/psycholog i omówiła temat „Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym a potrzeby edukacyjne”.

Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy 2a oraz uczennice klas starszych przywitali wszystkich ciekawymi układami tanecznymi. Występy wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonej publiczności i zostały nagrodzone brawami.

Na zakończenie, dzieci wraz z rodzicami zwiedzili szkołę, sale lekcyjne edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej połączone z zajęciami rozwijającymi, bibliotekę, świetlicę i pozostałe klasopracownie. Goście obejrzeli kroniki szkolne, prezentacje multimedialne, różne wystawy i ekspozycje prezentowane przez młodszych i starszych uczniów. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się zabawy ruchowe, plastyczno – techniczne i quizy tematyczne. Dzieci zbierały pieczątki do paszportów, które upoważniły na końcu do odbioru upominków i słodkich niespodzianek.

Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom i ich rodzicom podobała się nasza szkoła i 1 września spotkamy się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.
P1120146P1120150P1120152P1120154P1120155P1120160P1120163P1120164P1120191P1120192P1120193P1120194P1120198