Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

PE logo

                    

 
A- A A+
 

23.04.2021 r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI i PRAW AUTORSKICH. Uczniów zapoznano z przepisami dotyczącymi poszanowania i przestrzegania praw autorskich. Obył się cykl dyskusji poświęconych roli czytelnictwa i wpływu książki na rozwój człowieka. Uczniowie zaprezentowali swoje ulubione książki w konkursie na najciekawszą recenzję.  Najciekawsze recenzje napisały:

- Natalia Jarząbek klasa 7B,
- Klaudia Czarkowska klasa 7B,
- Oliwia Jagła klasa 8B.
Konkursy przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.

W dniach 8-9.04.2021 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-5 i 6-8. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w określonym czasie testów ortograficznych jednokrotnego wyboru. Test rozwiązywany był w formule online na MS Teams. Tytuł mistrza ortografii, po bezbłędnym rozwiązaniu testu, zdobyli:

- Natan Bąkowski klasa 4A,
- Kinga Reiter klasa 4A,
- Emilia Wachnik klasa 6C,
- Natalia Jarząbek klasa 7B,
- Anastazja Kaczorkiewicz klasa 7B,
- Tomasz Wakuliński klasa 7B.
Konkursy przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.
01.10.2020r został ogłoszony Szkolny Konkurs "Jesienna kompozycja".  W tym roku dzieci wraz z rodzicami tworzyły piękne  kompozycje z darów jesiennych, robiły zdjęcia i wysyłały na podanego e-maila. Wpłynęło 12 prac. Wszystkie były bardzo ładne. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Oceniana była kreatywność, pomysłowość, estetyka, oryginalność łączenia różnych materiałów jesiennych oraz innowacyjność wykonania kompozycji. Ponieważ wiele prac zasługiwało na uznanie, jury postanowiło przyznać trzy miejsca i trzy wyróżnienia oraz nagrodzić wszystkich uczestników szkolnego konkursu "Jesienna kompozycja".Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią przedstawiając temat konkursu.Wśród bukietów, plansz, makiet innowacyjną formą było ujęcie tematu jako opowiadanie połączone z makietą. Oto fragment nagrodzonej pracy ucznia kl.1a Tymona Pasławskiego
,,W pewien piękny słoneczny, jesienny  poranek wybraliśmy się na grzyby. Zabraliśmy duży kosz, który po kilku godzinach już był prawie pełen, a przed nami nadal rosło mnóstwo prawdziwków, podgrzybków, czasem trafiał się koźlaczek. Nagle usłyszeliśmy szelest. Każdy zatrzymał się nasłuchując i już po chwili zobaczyliśmy malutkiego jeża, który dzielnie dreptał między liśćmi niosąc na kolcach małe, czerwone jabłuszko. Oprócz samego jeża podziwialiśmy również jego upór ponieważ najbliższy sad znajdował się mniej więcej 2 kilometry od brzegu lasu ;) " Gratulujemy. 
 
Oto zwycięzcy:  I miejsce-Alicja Domagała kl. Ib   II miejsce- Nikola Mula gr. Oa   III miejsce-Tymon Pasławski kl. Ia
Wyróżnienia:  Oliwia Grandke kl.Ia   Dominik Szadkowski kl.IIa    Lena Presz kl. IIIb
I Miejsce Alicja Domagaa2 miejsce Nikola Mula 3 miejsce Tymon Pasawski Wyrnienie Dominik Szadkowski kl 2aWyrnienie Oliwia Grandke kl1aWyrnienie Lena Presz kl 3b
 

W konkursie czytelniczym, w którym należało wykonać rysunek swojej ulubionej książki uczestniczyli uczniowie klas piątych. Maj to miesiąc poświęcony książkom i bibliotekom. Chociaż nie możemy na taką skalę jak do tej pory korzystać z zasobów bibliotek, to przecież każdy z nas ma swoje ulubione książki o których zawsze pamięta i do których często wraca.
Dziękujemy za nadesłane prace. Oto wyniki:

I miejsce:
Emilka Wachnik V c (Ania z Zielonego Wzgórza) i Bartosz Żebrowski V c (Opowieści z Narnii)

II miejsce:
Oliwia Denis V c ( Magiczne drzewo) i Julia Kamieniak V c (Alicja w Krainie Czarów)

III miejsce:
Alicja Andrzejewska V b (Opowieści z Narnii) i Oliwia Krakowiak (Ania z Zielonego Wzgórza)

IV miejsce:
Ania Buczel V b (Opowieści z Narnii), Daniel Betka V c (O psie, który jeździł koleją),
Damian Denis V b (Małe licho, tajemnica Niebożątka), Hania Krupa (Ania z Zielonego Wzgórza)

V miejsce:
Julian Majewski V c (Akademia pana Kleksa), Piotr Kuc (Dziennik Cwaniaczka, droga przez mękę)

Gratulujemy uczestnikom,
jury w składzie: Małgorzata Ćwikowska, Dorota Nowak, Agnieszka Bujalska
P.S. Nagrody do odebrania będą podczas oddawaniu podręczników. Chyba, że wcześniej wrócimy do szkoły.

123456

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.