Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

28.03.2019 r. odbył się szkolny konkurs polonistyczny LITEROWANIE. Była to już kolejna edycja konkursu, który na stałe wpisał się do naszego kalendarza. Uczestniczyli w nim reprezentanci klas piątych i szóstych. Zawodnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością ortografii języka polskiego. Najlepszy w tej konkurencji okazał się uczeń klasy 5a Michał Fedorowski. Pozostali uczestnicy również zaprezentowali na wysokim poziomie  opanowanie zasad ortografii. Byli to: Natalia Jarząbek kl. 5b, Emil Boczkowski kl. 5c, Remigiusz Szabłowski kl. 6a, Kuba Rola kl. 6b. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.

Konkurs polonistyczny - LITEROWANIE

  1. Cele:

- sprawdzenie znajomości ortografii języka polskiego,

- doskonalenie znajomości reguł ortograficznych,

- rozbudzanie zainteresowania językiem ojczystym.

  1. Regulamin konkursu:

- data: 28.03.2019 r.

- czas: 45 minut

- uczestnicy: reprezentanci klas piątych i szóstych,

- ocenie podlega:

  1.  znajomość ortografii,
  2.  umiejętność poprawnego przeliterowania wyrazów z trudnościami ortograficznymi.
    Organizator: Danuta Giewoń

W piątek, 25 stycznia 2019r. został rozstrzygnięty konkurs pt. "Święty Mikołaj". Prace dzieci przedstawiały postać Mikołaja oraz jego pomocników. Nagrodzonych zostało szesnaścioro dzieci oraz dziewięcioro zdobyło wyróżnienia, wśród laureatów znalazły się dzieci z grup przedszkolnych oraz z klas 1 - 4. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
12345

W dniu 04.12.2018 r. odbył się szkolny konkurs literacki pt.: "LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA". W konkursie udział brali uczniowie klas czwartych i piątych. Uczestnicy w czasie 45 minut mieli napisać list do św. Mikołaja. Ocenie podlegała kompozycja formy wypowiedzi, elementy będące wyznacznikami  listu, bogactwo słownictwa oraz poprawność ortograficzna. Nagrody otrzymały:
1. miejsce - Alicja Sawka klasa 5c,
2. miejsce - Patrycja Ekalt klasa 5b,
3. miejsce - Inga Janke klasa 5b.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie.
D.Giewoń
12345

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.