28.03.2019 r. odbył się szkolny konkurs polonistyczny LITEROWANIE. Była to już kolejna edycja konkursu, który na stałe wpisał się do naszego kalendarza. Uczestniczyli w nim reprezentanci klas piątych i szóstych. Zawodnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością ortografii języka polskiego. Najlepszy w tej konkurencji okazał się uczeń klasy 5a Michał Fedorowski. Pozostali uczestnicy również zaprezentowali na wysokim poziomie  opanowanie zasad ortografii. Byli to: Natalia Jarząbek kl. 5b, Emil Boczkowski kl. 5c, Remigiusz Szabłowski kl. 6a, Kuba Rola kl. 6b. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Danuta Giewoń.