Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

PE logo

                    

 
A- A A+
 

„Szkiełko i oko, czyli doświadczalne spotkania z fizyką i chemią"

                                          to myśl przewodnia tegorocznego wypoczynku na zimowych półkoloniach .

Dzieci poznały nowe formy i metody spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Wychowawcy upowszechnili formy aktywnego wypoczynku, zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się
w różnych sytuacjach, umocnili cele wychowawcze związane z kształtowaniem wartościowych postaw i wdrożeniem do samodzielności i samoobsługi; wyposażyli uczestników półkolonii w wiadomości, umiejętności i nawyki dające możliwość posługiwania się tą wiedzą w praktyce.

Podczas pobytu  na półkolonii zrealizowano również cele kształcenia: integracja uczestników,  zmiana codziennego, monotonnego trybu życia, czynna rekreacja, łączenie zabawy z niewymuszoną nauką, nabywania przez uczniów umiejętności pracy w grupie, rozwijania badawczej postawy ucznia w poszukiwaniu, wykrywaniu i rozwiązywaniu różnorodnych problemów; nabywania przez nich takich umiejętności, jak efektywne współdziałania w zespole, budowania więzi międzyludzkich, podejmowania indywidualnie i grupowo decyzji, rozwiązywania problemów w twórczy i kreatywny sposób, rozwijania sprawności umysłowej i osobistych zainteresowań. 

Zajęcia zostały tak  zorganizowane, aby dzieci dużo czasu spędziły na świeżym powietrzu.

Jadwiga Romankiewicz - wicedyrektor

 

126789101113151634514

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.