Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

Półkolonie zimowe trwały tydzień (jeden turnus). Dla dzieci przygotowano różne atrakcje. Codziennie wyjeżdżały na różne wycieczki, np. do „Labirynt Laser Tag Szczecin” – gdzie grały w laserowy paintball, natomiast w GEKO - Szczecińskim Centrum Wspinaczkowym – uczyły się wspinać po ścianie i nie tylko. Uczestniczyły też w warsztatach „Baw się i buduj”
z wykorzystaniem setek rodzajów i kształtów klocków Lego. Były w Zajezdni Sztuki w Szczecinie - w Muzeum Techniki
i Komunikacji oraz w Eurece. Oczywiście nie zabrakło również wyjścia do Kina Helios na film pt. „Paintball 2”, na którym było dużo śmiechu oraz łez. W trakcie półkolonii odbyła się również prelekcja na temat ”Bezpieczne ferie 2018” przeprowadzona przez pracownika Sanepidu w Szczecinie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
12345678910111213141516171819

„Szkiełko i oko, czyli doświadczalne spotkania z fizyką i chemią"

                                          to myśl przewodnia tegorocznego wypoczynku na zimowych półkoloniach .

Dzieci poznały nowe formy i metody spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Wychowawcy upowszechnili formy aktywnego wypoczynku, zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się
w różnych sytuacjach, umocnili cele wychowawcze związane z kształtowaniem wartościowych postaw i wdrożeniem do samodzielności i samoobsługi; wyposażyli uczestników półkolonii w wiadomości, umiejętności i nawyki dające możliwość posługiwania się tą wiedzą w praktyce.

Podczas pobytu  na półkolonii zrealizowano również cele kształcenia: integracja uczestników,  zmiana codziennego, monotonnego trybu życia, czynna rekreacja, łączenie zabawy z niewymuszoną nauką, nabywania przez uczniów umiejętności pracy w grupie, rozwijania badawczej postawy ucznia w poszukiwaniu, wykrywaniu i rozwiązywaniu różnorodnych problemów; nabywania przez nich takich umiejętności, jak efektywne współdziałania w zespole, budowania więzi międzyludzkich, podejmowania indywidualnie i grupowo decyzji, rozwiązywania problemów w twórczy i kreatywny sposób, rozwijania sprawności umysłowej i osobistych zainteresowań. 

Zajęcia zostały tak  zorganizowane, aby dzieci dużo czasu spędziły na świeżym powietrzu.

Jadwiga Romankiewicz - wicedyrektor

 

126789101113151634514

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.