Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

11 maja w świetlicy odbyło się rozstrzygnięcie turnieju warcabowego, to już druga edycja. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Jadwiga Romankiewicz. Konkurs skierowany był do dzieci klas l-lll.

Klasy l:

miejsce l Mateusz Machula

Klasy ll

miejsce l Marcel Paluch

Klasy lll

miejsce l Natan Bylewski
123456

II TURNIEJ WARCABOWY

 

Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, bowiem uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania i realizacji różnych strategii. 
Wychowankowie naszej świetlicy mają okazję sprawdzić swoje umiejętności w II Turnieju Warcabowym, który zostanie rozegrany od 26 lutego do 9 marca. Do turnieju może zgłosić się każdy uczeń z klas I-III zapisany do świetlicy. Uczniowie przed rozgrywkami mogą ćwiczyć ze swoimi kolegami i koleżankami w świetlicy, jak również w domu. Rozgrywki odbędą się między oddziałami w trzech kategoriach: klasy I, II i III. Więcej informacji
w świetlicy (Maja Kutelska i Anna Balińska).

 

Zasady gry:

  1. Grę rozpoczyna zawodnik grający białymi pionami. Gracze na zmianę wykonują kolejne ruchy. Ruchów nie wolno cofać.
  2. Bicie pionów jest obowiązkowe, a w jednym ruchu wolno bić więcej niż jeden pion, zarówno naprzód, jak do tyłu. Gracz, który nie zauważy bicia traci piona.
  3. Gdy którykolwiek z pionów dojdzie do ostatniego rzędu planszy, zamienia się w damkę. Damka w jednym ruchu może przemieścić się o dowolną ilość pól, przed biciem, jak i po biciu. Bicie damką jest obowiązkowe. Istnieje obowiązek maksymalnego bicia damką, to jest bicia największej ilości pionów.
  4. Gra toczy się do chwili zbicia przez jednego z grających wszystkich pionów i damek przeciwnika lub do chwili osiągnięcia remisu. Gracz, który zablokuje wszystkie piony przeciwnika, wygrywa partię.

W grudniu w świetlicy trwał konkurs plastyczny pt. "Święty Mikołaj". Dzieci wykonały mnóstwo prac, które przedstawiały ich wyobrażenie o Mikołaju. Prace wykonywane były techniką dowolną, udział wzięło 45 uczniów z klas I-III oraz 4 osoby z klas
IV-VII. 12 stycznia stycznia odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów przez Panią Wicedyrektor Jadwigę Romankiewicz.
3456789111213

W grudniu odbył się konkurs literacki dla klas czwartych „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”. Udział wzięło 14 uczniów. Ocenie podlegała forma właściwa dla listu nieformalnego, styl wypowiedzi, pomysłowe ujęcie tematu.

Wyniku konkursu:

-   I   miejsce  Nikola Osolińska kl. 4c

-  II  miejsce   Michał Hanc kl. 4a

- III miejsce    Klaudia Czarkowska, Patrycja Ekalt kl. 4b.

Konkurs przygotowała i prowadziła Danuta Giewoń.
123456

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.