Szkoła Podstawowa nr 12

w Szczecinie

PE logo

                    

 
A- A A+
 

Obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości miały miejsce w naszej szkole, w piątek 8 listopada 2019 r. W tym roku złożyliśmy hołd twórcom kultury , którzy w czasach zaborów tworzyli „ku pokrzepieniu serc” i w taki sposób podtrzymywali ducha w narodzie. Każda klasa przygotowała wybrane dzieło polskiego malarza żyjącego w XIX wieku.. Wszystkie „żywe obrazy” zostały zaprezentowane ogółowi szkolnej społeczności w hali. Wśród zaprezentowanych prac oglądający mogli podziwiać obrazy: S. Wyspiańskiego -Portret artysty z żoną, i Dwie dziewczynki, W. Łuszczkiewicza –Kochanowski i Urszulka, J. Matejki-Przysięgę królowej Jadwigi, i Stańczyka oraz W. Łokietka łamiącego układ z Krzyżakami, J. Malczewskiego-Lekcję historii, O. Boznańskiej –Dziewczynkę z chryzantemami, W. Gersona –Śmierć króla Przemysława II, W. Kossaka –Marszałka Józefa Piłsudskiego i J. Chełmońskiego –Babie lato oraz T. Kwiatkowskiego –Poloneza Chopina.
Pokaz ubogaciła piosenka klasy 2a „Mam serce biało-czerwone” oraz ich walc.
Następnie o godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, łącząc się w ogólnopolskim projekcie „Dla Niepodległej” z kilkoma tysiącami szkół naszego kraju w tym radosnym i dumnym wydarzeniu.
123456789101112

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.