Szkoła Podstawowa nr 12 im. Konstantego I. Gałczyńskiego

w Szczecinie

nprcz belka men bn ik nck kolor rgb

logo Laboratoria Przyszłości poziom białe

PE logo

                    

 
A- A A+
 

      Dnia 14 czerwca 2022r. uczniowie klasy 7a, b, c, wraz z wychowawcami, pojechali na integracyjną wycieczkę do Chełma Gryfickiego ( Trzebiatów).

     Głównym celem zajęć była integracja uczestników, poprzez rozwiązywanie z pozoru prostych zadań w atmosferze przygody. Zadania wymagały jednak ścisłej współpracy interpersonalnej, umiejętności komunikacji i zarządzania dostępnymi zasobami ludzkimi w zespole. Uczestnicy poruszali się między zadaniami wg regulaminu scenariusza szkolenia. POLIGON był miejscem specjalnie przygotowanym do organizacji imprez, dla uczniów wymagających i poszukujących bezpiecznej przygody z rozmachem.

      W miejscu startu była ustawiona tablica z kluczami do przygotowanych zadań. Zadania były punktowane w zależności od ich trudności oraz czasu, jaki trzeba było poświęcić na ich rozwiązanie. Im trudniejsze zadanie, wymagające poświęcenia większej ilości czasu, tym wyżej punktowane.

      Najciekawszymi zadaniami były:

„Strzelnica paintballowa”  - zadaniem całej drużyny było jak najszybciej przy pomocy karabinków paintballowych wykonać zadanie bojowe.

,,Seygway” - zadaniem całej drużyny było jak najszybciej pokonać trasę kosmicznym pojazdem.

,, Belka” - zadaniem całej drużyny było jak najszybciej w warunkach ograniczonej widoczności przenieść belkę przez punkty kontrolne.

 ,,Tyrolka” - zjazd na linie nad przeszkodą wodną.

,,Saper” - zadaniem całej drużyny było jak najszybciej zlokalizować i usunąć z plaży groźne ładunki.

,,Alkogoogle” - zabawa sprawnościowa ,,pod wpływem alkoholu” 1,5 promila.

,,Bagno” - zadaniem całej drużyny było jak najszybciej przebyć teren ,,bagienny” nie dotykając ziemi.

,,Desant” - zadaniem całej drużyny było jak najszybciej zbudować tratwę i przeprawić się na druga stronę stawu.

Ognisko z kiełbaskami i wręczenie wojskowych niezbędników zakończyło zmagania uczniów.

Uczniowie świetnie się bawili, humory dopisywały, choć niektóre zadania były trudne i wymagały od nich zdyscyplinowania, integracji i mocnych nerwów.

  Opracowała – Dorota Nowak

16554677939381655467793951165546779396816554680049871655468454159

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2015. All Rights Reserved.